Dekanın Mesajı

Prof. Dr. N. Bilinç BULUCU

Dekan

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne hoş geldiniz.

Biruni Üniversitesi Türkçe Diş Hekimliği Fakültesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde, İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi ise 2018-2019 Eğitim – Öğretim döneminde eğitime başlamıştır. 2018-2019 Eğitim – Öğretim döneminde ilk mezunlarımızı vermenin gururunu yaşamaktayız. Fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin; teorik ve pratik açıdan mesleklerindeki tüm yeniliklere hakim, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, özgüveni yüksek, iletişim ve empati yetenekleri gelişmiş, etik değerleri benimsemiş, yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklarına ve fark yaratacaklarına inanıyoruz.

Biruni Üniversitesi olarak çağdaş eğitimi, bilimsel araştırmaları ön planda tutmakta ve Diş Hekimliği Fakültemizi çok kısa sürede üst akademik seviyeye taşımanın gayreti içindeyiz. Genç, dinamik ve tecrübeli akademik kadromuzla geleceğin diş hekimlerini en iyi şekilde yetiştirmeyi kendimize ilke edindik. Verilen eğitim kadar öğrencilerimizi insan haklarına ve etik değerlere saygılı, çağdaş birer birey olarak yetiştirmenin çabası içindeyiz. Verdiğimiz eğitimin yanında hastalarımıza da kaliteli ve etkin bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktayız.

Eğitim müfredatımızda ilk üç yıl temel tıp bilimleri ve diş hekimliği alan derslerinin yanı sıra mesleki becerilerini geliştirici klinik öncesi uygulama dersleri vardır. Klinik öncesi pratik derslerimiz tam donanımlı Protez ve Fantom laboratuvarlarında yaptırılmakta ve hasta üzerinde yapılacak uygulamalar öğretilmektedir. 4.ve 5. sınıfta ise güncel teknoloji ile donatılmış kliniklerimizde öğretim üyelerimizin denetiminde hasta üzerinde teşhis ve tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

Fakültemizde mezuniyet sonrası için Ortodonti, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim dallarında doktora eğitimi verilmektedir.

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak aldığımız sorumluluğun farkındayız. Eğitimde başarının ekip çalışması ile elde edileceğinin farkında olduğumuzu biliyor, tüm akademik ve idari kadrodaki sevgili çalışma arkadaşlarıma nice başarılara imza atmak arzusuyla teşekkürlerimi iletiyorum.