Eğitimi Destekleyen Uygulamalar - Biruni Üniversitesi

Eğitimi Destekleyen Uygulamalar

    Eğitimi Destekleyen Uygulamalar

BİRUNİ’DE EĞİTİMİ DESTEKLEYEN UYGULAMALAR

 

-BirDeHa (Biruni Derse Hazırlık)
-BirBilginOl (Biruni Bilginin Oluşumu)
-BirDüşEğit (Biruni Düşünce ve Uygulama Eğitimi)
-BirBilPar (Biruni Bilimsel Proje Arkadaşlığı)
-BirAkAr (Biruni Akran Arkadaşlığı)
-BirEBir (Biruni Akademik Danışmanlık)
-BirBirEt (Biruni Birlikte Etkinlik)
-BirKarDan (Biruni Kariyer Merkezi-Danışmanlık)
-BirSemSer (Biruni Sürekli Eğitim Merkezi-)
-BirBirİleri(Biruni ALES, KPSS ve DGS Hazırlık Kursu)

1-BirDeHa

Bilişsel gelişim ve performans artışına yönelik, konunun etkileşimli, aktif katılımlı, zamanında öğrenilmesini sağlamak amacıyla uygulanan eğitim modelidir. Öğrencilerimiz ders notlarına ve ilişkili tüm materyallere dersten bir hafta önce elektronik ortamda ulaşabildikleri için derse hazırlanarak gelmeleri öğrencilerimizin daha iyi ve etkin öğrenmelerini sağlamaktadır. Pandemi sürecinde mevcut BirDeHa sistemi sayesinde derslere kesintisiz devam edilmiş, sınavlar sorunsuz yapılmıştır.

BirDeHa SİSTEMİ İLE EĞİTİM AL, BAŞARINI ARTIR…

2-BirBilginOl

Eğitim sürecinde bilginin aktarılması ve özümsenmesi için öğrencide bilginin kalıcılığını sağlamak üzere uygulanan modeldir.

BirBilginOl UYGULAMASI İLE DERSTE BAŞARILI OL, BİR ADIM ÖNDE OL…

3-BirDüşEğit

Üniversitemiz düşünce eğitimine büyük önem vermektedir. Bu bağlamda kurulan Eleştirel Düşünce Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde her bölüm öğrencilerine açık olarak verilen eğitimler ile öğrencilerin günlük yaşamda ve öğrenme sürecinde mevcut bilgilere eleştirel yaklaşabilme, doğru analiz edebilme, doğru karar verebilme ve yorumlayabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

BirDüşEğit PROGRAMI İLE ELEŞTİREL DÜŞÜN, FARK OLUŞTUR…

4-BirBilPar

Biruni Bilimsel araştırma ve proje arkadaşlığı programı ile öğrencilerimiz projelerde arkadaşları ile bir arada çalışıp, akademisyenliğe ilk adımları atmaktadırlar.
BirBilPar İLE AKADEMİSYENLİK YOLCULUĞUNA BAŞLA BİLİM YOLCULUĞUNDA EN İYİSİ OL…

5-BirAkAr

Akran arkadaşlığı/mentorlüğü programı ile Üniversitemizde eğitime başlayan öğrencilerimize aynı programın üst sınıflarında öğrenim gören öğrenciler tarafından üniversite öğrenciliğine uyum sağlamaları konusunda destek olmak, üniversitenin kültürünün benimsemesine yardımcı olmak, öğrenme motivasyonuna katkı sağlamak, derslerde başarının artırılması ve kişisel gelişimlerine destek verilmesini amaçlamaktadır. Böylece öğrencimiz, interaktif bir oryantasyon programı ile eğitim hayatına devam edebilmektedir.

BirAkAr PROGRAMI İLE BAŞARIYI YAKALA…

6-BirEBir

BirEBir programı ile Akademik Danışmanlar; öğrencilerimize akademik ve sosyal yaşama uyum süreçlerinde destek olmak, kayıtlı olduğu program hakkında ve üniversitenin birimleri hakkında bilgi vermek, ders seçimi, derse kayıt işlemleri vb. hususlarda rehberlik etmekte, öğrencinin ders başarı durumlarının izlenmesi, kariyer planlaması vb. konularda destek olmaktadırlar.

BirEBir PROGRAMI İLE HEDEFİNE EMİN VE DOĞRU ADIMLARLA ULAŞ…

7-BirBirEt

BirBirEt programı ile öğrenci topluluklarımızın düzenlediği sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin; iletişim becerilerini ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirme fırsatı sunulmaktadır.

BirBirEt ile SEN DE AKTİF OL GELECEĞİNDE ÖNDE OL…

8-BirKarDan

BirKarDan programı ile Kariyer yolculuğunuzda Üniversitemiz öğrencilerinin her zaman yanındadır. Öğrencilerimiz eğitim alırken aynı zamanda sektör yetkilileri ve alanında uzman kişilerle buluşturulmakta, mesleğine dair eğitimlerin yanı sıra iş imkânları da sunulmaktadır.

BirKarDan ile KARİYERİNİN ZİRVESİNDE OL…

9-BirSemSer

BirSemSer programı ile öğrencilerimiz Sürekli Eğitim merkezinde verilen eğitimler aracılığıyla, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme yanında kişisel gelişim, dil eğitimi programları, kültür ve sanat programlarına ilişkin eğitimler alabilmekte, eğitim sonunda sertifika veya katılım belgesi edinmektedirler.

BirSemSer’DE YERİNİ AL, İŞ YAŞANTISINA BİR ADIM ÖNDE BAŞLA…

10-BirBirİleri

BirBirİleri programı ile öğrencilerimiz, ALES, KPSS ve DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ye bir program çerçevesinde hazırlanır. Üniversitemizde aktif eğitimine devam eden veya mezun öğrencilerimize yönelik düzenlenmektedir.

BirBirİleri’de YERİNİ AL, GELECEĞİNE HAZIRLAN…